Otomotiv

Gerek yabancı yatırımlar gerekse de ulusal yatırımcıların desteği ile otomotiv sektörü Türkiye ekonomisinde önemli bir yere geldi. Avukatlarımız, farklı hukuk alanlarında uzun yıllara dayanan deneyimlerinden yararlanarak, otomotiv sektöründeki parça üreticilerinden distribütörlere, yerel ve küresel ikinci el motorlu araç satın alma ve kiralama şirketlerine kadar sektördeki tüm müvekkillerine danışmanlık ve her türlü hukuki uyuşmazlıklarında mahkemeler nezdinde temsil hizmetleri sunuyor.

Üretim, tedarik, satış ve satış sonrası sunulan tüm faaliyetler için gerekli hukuki alt yapının kurulması sağlanır. Müvekkil şirketin faaliyet gösterdiği ülkenin yasalarına uyumu kontrol edilerek, tüm süreçlerin mevzuata uygun şekilde yürütülmesi için gerekli düzenlemeler avukatlarımız tarafından tespit edilerek raporlanır.

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren avukatlarımız bayilik, acente ve distribütörlük sözleşmeleri; araç kiralama ve satış, tamir, bakım ve onarım sözleşmelerinin hazırlanması ve düzenlenmesinde aktif rol üstlenir.

Tüketici uyuşmazlıkları başta olmak üzere her türlü uyuşmazlıkta icra ve dava süreçlerinin takibi yapılır. Rekabet hukukuna aykırı eylemlerden doğan tazminat davaları, haksız ticari uygulamalardan doğan tazminat davaları ve farklı pek çok konudan kaynaklanan maddi-manevi tüm tazminat davalarında yargılama süreçleri takip edilir ve avukatlarımız öngörülebilir tüm ticari uyuşmazlıklar konusunda müvekkillerimizi bilgilendirir.

Erdem & Erdem olarak, müvekkillerimize otomotiv sektörüne ilişkin rekabet soruşturmalarına ek olarak, finansman anlaşmaları yürütme sürecinde, yeniden yapılandırma, iş hukuku, fikri mülkiyet hukuku, sigorta ve vergi hukuku gibi pek çok alanda da hukuki destek sunuyoruz.

Otomotiv

Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Piraye Erdem Piraye Erdem Kurucu ve Yönetici Ortak
Özgür Kocabaşoğlu Özgür Kocabaşoğlu Ortak ve Kurumsal İşler Lideri
Süleyman Sevinç Süleyman Sevinç Ortak ve Davalı İşler Lideri
Mert Karamustafaoğlu Mert Karamustafaoğlu Ortak, Rekabet ve Uyum Lideri
Alper Uzun Alper Uzun Ortak ve Arabulucu
Canan Doksat Canan Doksat Ortak ve Vergi Lideri
İbrahim Onur Baysal İbrahim Onur Baysal Ortak ve Sermaye Piyasaları Lideri
Ecem Süsoy Uygun Ecem Süsoy Uygun Yönetici Avukat
Sevgi Ünsal Özden Sevgi Ünsal Özden Yönetici Avukat ve Arabulucu
Merve Bakırcı Merve Bakırcı Kıdemli Avukat
Rüştü Mert Kaşka Rüştü Mert Kaşka Kıdemli Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.