Banka ve Finans Hukuku

Banka ve Finans Hukuku

Banka ve finans, hizmet sunduğumuz başlıca alanlardan biridir. Banka ve finans hukuku alanında uzman avukatlarımız, bilgi teknolojisinden üretime kadar reel sektörün pek çok alanında faaliyet gösteren kurumlara ve finans sektörü oyuncularına banka ve finans hukukuna ilişkin krediler, alternatif borçlanma yöntemleri, mevzuata uyum, risk yönetimi, yeniden yapılandırma ve her türlü bankacılık ve finansmana ilişkin hukuki süreçlerinde danışmanlık hizmeti sunuyor.

Ekibimiz, kredi veren ve alanlara, özel sermaye fonlarına, finansal danışmanlara, ticari bankalara, yatırım bankalarına ve diğer tüm finans kurumlarına hizmet sunar. İnşaat ve satın alma finansmanı, yeniden finansman (refinance), proje finansmanı, kamu özel sektör işbirliği finansmanı, ticari bankacılık işlemleri, genel kredi sözleşmeleri, özel kredi sözleşmeleri ve teminatları ile diğer tüm finansal işlemlerinde destek sunar.

Ayrıca ekibimiz yüksek getirili yabancı para / Türk Lirası tahvil düzenlenmesi, teminatlı ve teminatsız borç tedariki ve özel plasmanlar gibi alanlarda borç sermayesi pazarında kurumsal ihraççılar, özel sermaye fonları ve finans kurumlarına destek veriyor.

Bankacılık ve finans alanında uzman avukatlarımız, İslami prensipler ile uyumlu şekilde yürütülen bankacılık faaliyetleri konusunda da deneyimlidir. İslami finansa özgü mudarebe, muşareke, murabaha ve sukuk (faizsiz bono) gibi katılım bankacılığı işlemleri konusunda danışmanlık hizmetleri verir. Ekibimiz İslami fonlar ve İslami proje finansmanı mekanizmalarına uygun finansal ürünlerin tasarlanmasında katılım bankalarına ve sponsorlara danışmanlık hizmeti sunar.Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Özgür Kocabaşoğlu Özgür Kocabaşoğlu Ortak ve Kurumsal İşler Lideri
Didem Adlığ Sönmez Didem Adlığ Sönmez Yönetici Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.