Birleşme ve Devralmalar

Birleşme ve Devralmalar

Şirketler arasında gerçekleştirilen birleşme ve devralma işlemleri önemli faaliyet alanlarımızdan biridir. Erdem & Erdem olarak bu faaliyetler kapsamında, taraflar arasında niyet mektubunun gönderilmesinden kapanış işlemlerinin tamamlanmasına kadar her aşamada müvekkillerimizi temsil ediyoruz.

Bu hizmet çerçevesinde müvekkillerimizin, farklı projelerde birleşme ve devralma işlemlerinin farklı taraflarını (devralan ve devreden şirketler ile işlemlere finansman sağlayan yerli ve yabancı şirket, kurum ve kuruluşlar) oluşturmaları, birleşme ve devralma işleminin çok yönlü olarak ele alınmasını ve yürütülmesini sağlıyoruz. Bu süreçte ayrıca yatırım ve proje finansmanı konularında da hukuki destek sunuyoruz.

Avukatlarımız, dünyanın dört bir yanındaki birleşme ve devralma işlemlerinde rol almış ve müvekkil firmaların avukatlarıyla veya görevli müşavirler ile müvekkillerimizin belirlediği yerel firmalarla işbirliği içinde uluslararası işlemlere ilişkin yerel hususların koordinasyonunda ciddi bir deneyime sahiptir.

Ayrıca Kurucu Ortaklarımızdan Prof. Dr. H. Ercüment Erdem’in bu konudaki çeşitli akademik yayınlarının arasında 2003 yılında yayımlanan “Türk ve AB Rekabet Hukuku Açısından Birleşme ve Devralmalar” isimli eseri, birleşme ve devralma işlemlerini Türk hukukuna tanıtan öncü eserlerden biridir.


Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Özgür Kocabaşoğlu Özgür Kocabaşoğlu Ortak ve Kurumsal İşler Lideri
Mert Karamustafaoğlu Mert Karamustafaoğlu Ortak, Rekabet ve Uyum Lideri
İbrahim Onur Baysal İbrahim Onur Baysal Ortak ve Sermaye Piyasaları Lideri
Ecem Süsoy Uygun Ecem Süsoy Uygun Yönetici Avukat
Merve Bakırcı Merve Bakırcı Kıdemli Avukat
Hazel Coşkun Baylan Hazel Coşkun Baylan Kıdemli Avukat
Rüştü Mert Kaşka Rüştü Mert Kaşka Kıdemli Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.