Kamu Özel İşbirlikleri (KÖİ)

Kamu Özel İşbirlikleri (KÖİ)

Kamu-Özel İşbirliği (KÖİ), uluslararası alanda bilinen adıyla PPP (Public Private Partnership), altyapı yatırımlarının gerçekleştirilmesi ve/veya hizmetlerin sunulması konusunda kamu idareleri ile özel sektör arasında gerçekleştirilen bir çeşit finansman modelidir. Avukatlarımız uzun otoyollardan havaalanlarına, limanlardan gümrük kapılarına kadar pek çok farklı sektörde uygulanan KÖİ projelerini başarıyla yürütmektedir.

Erdem & Erdem olarak, kurulduğumuz günden bu yana Yap-İşlet-Devret, Yap-İşlet, Yap-Kirala veya İşletme Hakkı Devri gibi modellerle gerçekleştirilen özel enerji ve altyapı projelerinde aktif bir şekilde yer almaktayız. Türkiye’de gerçekleştirilen ilk özel altyapı yatırımlarının inşası ve finansmanı süreçlerinde de danışmanlık yapmış olan uzman ekibimiz, sponsor, yüklenici, kredi veren, sermaye yatırımcılarından oluşan yerel ve global firmaları temsil etmektedir.

Ülkemizde KÖİ projeleri entegre sağlık kampüsleriyle birlikte yeni bir boyut kazandı. Erdem & Erdem olarak, Türk sağlık sektöründeki ilk kamu-özel sektör ortaklığı projesi olan, yaklaşık 330 milyon Euro değerindeki 1.500 yataklı yeni Kayseri Entegre Sağlık Kampüsünün tasarımı, inşası ve (temel hizmetler dışında) yönetiminde görev aldık. Bu kapsamda projenin inşası ve işletmesinin finansmanında yüklenicinin temsilcisi olduk.

Avukatlarımız

Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Prof. Dr. H. Ercüment Erdem Kurucu ve Kıdemli Ortak
Özgür Kocabaşoğlu Özgür Kocabaşoğlu Ortak ve Kurumsal İşler Lideri
Didem Adlığ Sönmez Didem Adlığ Sönmez Yönetici Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.