ÇSY ve Sürdürülebilirlik

ÇSY ve Sürdürülebilirlik

Günümüzde iş dünyası, çevresel sorumluluklarını yerine getirmek, toplumsal etkilerini anlamak ve etkili yönetişim prensiplerine uymakla yükümlüdür. Avrupa Birliği başta olmak üzere, ülkemizde ve dünyada finansal, sosyal ve çevresel sorunlara karşı artan duyarlılık, uluslararası düzenleyici kuruluşlar ve piyasa tarafından Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (“ÇSY”) alanında gelişmelere zemin hazırladı.

ÇSY alanında gelişmelerin yaşanması kurumsal sosyal sorumluluğa ve sürdürülebilirliğe ilişkin, şirketlerin farkındalığının artırılması ve düzenli aralıklarla bilgilendirilmesi ihtiyacını doğurdu. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak alanında uzman avukatlarımız, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere, ÇSY ve sürdürülebilirlik konusunda hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ulusal ve uluslararası alanda yaşanan gelişmeleri yakından takip eden ÇSY ekibimiz, şirketlerin bu konuda alacağı stratejik ve operasyonel kararlarında yol gösterici rol üstlenmektedir.

Hukukun farklı alanlarında uzmanlaşmış avukatlarımızdan oluşan ÇSY ekibimiz, milletlerarası ticaret hukuku, Avrupa Birliği hukuku, banka ve finans hukuku ile sermaye piyasası hukuku alanlarındaki uzmanlıklarını; çevre hukuku, enerji hukuku, sürdürülebilir finans ve kurumsal yönetişim disiplinleri ile birleştirmektedir. Bu kapsamda, müvekkillerimize tedarik zinciri uyum çalışmaları, Emisyon Ticaret Sistemi ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması raporlama faaliyetleri, yeşil finansman ve tahvil konuları ile ÇSY uyum ve stratejisinde danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Avukatlarımız

İbrahim Onur Baysal İbrahim Onur Baysal Ortak ve Sermaye Piyasaları Lideri
Ecem Süsoy Uygun Ecem Süsoy Uygun Yönetici Avukat
Rüştü Mert Kaşka Rüştü Mert Kaşka Kıdemli Avukat

Yaratıcı hukuk çözümleri için iletişime geçin.